cezayir vizesi

Cezayir Vizesi

Cezayir Konsolosluğu Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ve Cezayir Ankara Büyükelçiliği  Cezayir vizesi başvuruları ve Evrak tasdik işlemleri için T.C vatandaşlarından randevu almalarını talep etmemektedir. Başvuru sahipleri Cezayir konsolosluğu vize bölümünün mesai saatleri doğrultusunda başvuruları şahsen veya Cezayir vize işlemleri hususunda yetkili firmalar aracığıyla yapabilmektedirler.

Resmi tatiller ve bayramlar dışında hafta için her gün 09.30 – 11.30 saatleri arasında Cezayir konsolosluğunun vize bölümü vize başvuruları ve evrak tasdik işlemleri için başvuru kabul etmektedir. Vize başvurunda bulunacak ve evrak tasdik ettirecek kişiler bu saatler arasında başvuruda bulunabilirler.

Cezayir konsolosluğu zaman zaman başvuru sahiplerinden ek evrak talebinde bulunabilmektedirler. Ek evrak işlemlerinin uzamaması halinde ortalama 5 ila 10 iş günü içerisinde işlemler sonuçlanmaktadır. İşlemleri sona eren pasaportların ve evrakların dağıtımları hafta içi her gün 16.00 – 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Ek evrak talebi veya benzeri özel durumlara bağlı olarak Cezayir konsolosluğunun takdirine bağlı olarak pasaport ve tasdiklenmiş evrak dağıtım saatleri de değişiklik gösterebilmektedir.

Cezayir vizesi başvuruları veya Cezayir evrak tasdik işlemleri dışında herhangi bir işlem gerçekleştirmek isteyenlerin randevu alması gerekir. Türkiye Cumhuriyeti ve diğer ülke vatandaşları Cezayir konsolosluğu ve Cezayir büyükelçiliğinden randevu talebinde bulunarak randevu gün ve saatinde müracaatlarını gerçekleştirebilmektedirler.